Korálková šitá gulička - postup

Pre milovníčky a milovníkov originálnej bižutérie vlastnoručne vyrobenej ponúkame tento návod na šitú guličku z 30 ks korálok.

 

Tu je niekoľko príkladov:

                    

 

Potrebujeme:

30 ks korálok

(Korálky môžu mať rôzny tvar aj veľkosť a môžu to byť aj Jazýčky alebo Rizo, Swarovského Xiliony a iné)

silikonový vlasec hrúbky 0,25 alebo 0,3 mm

 

1. krok

Ja jeden koniec vlasca- zelený  navlečte 5 korálok n a prevlečte druhý koniec- fialový cez prvú korálku. Tak vznikne krúžok.

 

2 krok

Na zelený koniec (ktorý je vpravo) navlečte 4 korálky a cez poslednu korálku prevlečte fialový koniec.

Teraz máme prevlečené konce cez 2 korálky. Vznikli nám kruhy po 5 korálok.

Zasada je, aby krúžky ktoré vznikajú mali vždy 5 korálok . Vždy si natočte navlečené korálky tak, aby ste mali hote voľné konce, potom budete vedieť, ktorý je pravý a ľavý koniec. Nové korálky navliekame vždy na pravý koniec.

 

3. krok

Na fialový  koniec( vpravo) navliecť 3 korálky a cez poslednú korálku  prevliecť zelený koniec. Zelený koniec sa dostane na pravú stranu.

4. krok

Na zelený koniec navliesť 3 korálky  a cez poslednú prevliecť fialový koniec, ktorá sa nám dostane na pravú stranu.

5. krok

Na fialový koniec navliecť 3 korálky a cez poslednú korálku prevliecť zelený koniec, ktorý je vľavo a tak sa dostane vpravo. Fialový koniec, ktorý sa dostal vľavo prevlečime cez koralku 1 a 6 , teda máme prevlečené 3 korálky.

 

 

6 krok

Na zelený koniec navliecť 2 korálky a fialovým koncom prevliecť poslednú navlečenú korálku. Fialový koniec je vpravo. Zeleným koncom, ktorý je naľavo prevlečieme korálku 7.

 

 

 

7 krok
Na fialový koniec ktorý je vpravo navlečieme 3 korálky a zeleným koncom prevlečieme poslednu navlečeu korálku 23. Fialovým koncom, ktorý je naľavo prevlečieme korálky 8 a 10. Tento krok zopakujeme 3 krát.
 

 

 

8 krok

Zeleným koncom, ktorý je naľavo prevliečieme korálky 17, 19, 21. Na fialový koniec, ktorý je napravo navlečieme poslednu korálku a tu prevlečieme zeleným koncom z ľava. 

 

9 krok
Na uzavretie guličky prevlečieme fialovým koncom poslednú päticu korálkov dookola, zauzlíme a konce z uzlíka všijeme medzi korálky.
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie