Batikovanie za studena

Špirálová batika za studena

 batikovanie za studena, batikovanie, batika Nemáte veľký hrniec a ani čas variť farbu? Tak toto je pre Vás. Stačí len teplá voda z kohútika a módny hit môže byť váš!
 

Firma Iberia ponúka farby, ktoré sa nemusia tepelne fixovať. Umožňujú viacfarebnú batiku. Na textile môžete vytvoriť špirálu, čo je netradičné a zaujímavé. Pre jej vytvorenie budete potrebovať sadu na batikovanie KIT Tie and Dye od Iberie, ktorá okrem farieb obsahuje aj rukavice a gumičky potrebné k batikovaniu špirálového vzoru.

Uvedenú farebnú sadu a trička na vytvorenie výrobku si môžete zakúpiť aj u nás v eshope - materiály na tvorivosť :

farby reaktívne a  kontúry

textil, hodváb: tričká

 

  Do aplikátora, ktorý je v krabičke napustime teplú vodu (z kohútika 40°C) po rysku a dôkladne pretrepeme. Sada obsahuje tri základné farby: žltú, modrú a červenú. Prekrývaním farieb sa vytvoria aj iné odtiene na textílii. Biele tričko (na ňom najlepšie vyniknú farby) namočíme a zmotáme podľa popisu na priloženom letáku. Pomáhame si gumičkami. Tak vytvoríme tvar pizze.
  Každý diel „ pizze“ predstavuje jednu farebnú špirálu. Farby z fľaštičiek nanášame a dôkladne ich zatláčame aj do zahnutých časti textílie. Po nanesení jednej strany otočíme a nanášame na druhú stranu. Skôr než začneme farbiť, stôl zakryjeme igelitom. Prebytočnú vytečenú farbu utrieme. Tričko zabalíme do igelitového sáčku.
batikovanie za studena, batikovanie Sáčok s tričkom necháme stáť 12-24 hod.
Ak sa ponáhľame, fixáciu urýchlime pomocou mikrovlnky, do ktorej sáčok vložíme na cca 5 min.
Lepšie je vyčkať - farby sú krajšie.
 

 batikovanie
Po tomto čase si natiahneme opäť rukavice a textil dôkladne prepláchame pod tečúcou vodou, až do čistej vody. Doporučujem ešte 2-3 krát pranie ručné, aby ste si nezafarbili iné prádlo. Potom prať v pračke na (30°C).
Okrem tričiek sa dá farbiť všetko (vankúše, poťahy..), čo obsahuje bavlnu. Obsah sady pre batikovanie KIT Tie and Dye je nutné spracovať naraz, preto si pripravte 4-5 tričiek. Detských tričiek až 6 ks. Čim je kvalitnejšia bavlna (vyššia gramáž), tým farby lepšie pôsobia. Okrem špirály sa dajú vytvárať aj iné vzory, podľa návodu, ktorý je priložený k sade.
 

Hotové výrobky farbené touto technikou si môžete zakúpiť aj cez náš obchod.

Pomohla som si aj vedomosťami Moniky Brydovej  www.brydova.cz

Prihlásenie