VIANOČNÉ NÁPADY

VIANOČNÉ NÁPADY

VIANOČNÉ NÁPADY

Cesta anjela


Materiál:


Malá hviezda


9  zelených korálikov Tekla s priemerom 10 mm,


117 zlatých plastových korálikov  alebo sklených korálikov s priemerom 3 mm,


9 zlatých sklených valčekovitých korálikov s priemerom 12 mm.


Veľká hviezda


zelené koráliky Tekla: 18 ks s priemerom 4 mm, 18 ks s priemerom 6 mm, 9 ks s priemerom 10 mm,


153 zlatých plastových korálikov Tekla alebo sklených korálikov s priemerom 3 mm,


27 zlatých sklených valčekovitých korálikov s priemerom 12 mm.

Anjel


14 svetlozelených plastových korálikov Tekla s priemerom 4 mm,


Zelené koráliky Tekla: 21 ks s priemerom 6 mm, 14 ks s priemerom 8 mm, 2 ks s priemerom 10 mm,


2 lomené biele koráliky  s priemerom 14 mm,


Zlaté plastové koráliky  218 ks s priemerom 3 mm, 2 ks s priemerom 6 mm,


60 bielych plastových korálikov Tekla alebo sklených korálikov s priemerom 3 mm,


28 zlatých sklených valčekovitých korálikov dlhých 12 mm,


2 zlaté 28-milimetrové koncové kovové komponenty.

1

Anjel


1. Šaty navliekame na drôt dlhý asi 2 m. Pracujeme podľa návodu na navliekanie zvnútra smerom von (šaty zhotovujeme zhora dole). Prvý sklený valčekovitý korálik a zlatý korálik navlečieme do stredu drôtu (v návode označenom hviezdičkou). Potom obidvoma koncami drôtu navliekame prvý kruh (v návode čierny drôt). Napokon kruh uzavrieme. Spodný drôt vedieme cez prvý zlatý korálik a prvý valčekovitý korálik hore. Posledné rameno navliekame obidvoma koncami drôtu. Na konce drôtu, postupujúc doľava i doprava, priberieme podľa návodu na navliekanie koráliky na cípy šiat (červený drôt). Napokon konce drôtu stočíme do seba.
2. Cez koráliky (v návode na navliekanie označené malými čiernymi trojuholníkmi) prevlečieme (po jednom) 15-centimetrový kúsok silonu na zhotovenie horných končatín. Podľa návodu na navliekanie navlečieme koráliky a koncové kovové komponenty. Keď sme navliekli posledný zlatý korálik, konce drôtu stočíme do seba. Koncové kovové komponenty zohneme okolo 10-milimetrového korálika.
3. Krídla navliekame na drôt dlhý 80 cm. Prvý korálik navlečieme do stredu, potom cez každý korálik, prípadne rad korálikov navliekame v protismere. Navliekame sploštene a napokon konce drôtov stočíme do seba. Krídla priviažeme na anjelské šaty silonom.
4. Vlasy navliekame podľa návodu na navliekanie „Vlasy 1" a „Vlasy 2" na 50, prípadne 30 cm dlhý drôt. Na zavesenie prevlečieme v strede malý kúsok silonu cez 3-milimetrový zlatý korálik (v návode znázornené čiernou farbou). Konce silonu prevlečieme cez jeden 14-milimetrový korálik, ktorý dáme dovnútra šiat. Potom silon vedieme von zo šiat, priberieme koráliky na krk, resp. hlavu podľa návodu na navliekanie „Vlasy 1" a „Vlasy 2". Napokon konce zviažeme do uzla.

 5

2

3

4

 

 

Zdroj: http://www.rodinka.sk/hand-made/hand-made/koralikove-hviezdy/

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie