Kvetina zo zlupovacích farieb Window Art

Kvetina z Window Artu - kreatívny nápad na využitie zlupovacích farieb

zlupovacie farby, farby na sklo, zlupovacia farba Ak vás zaujali WindowArt farby a chcete s nimi vyskúšať ešte niečo iné, ponúkame návod na výrobu kvetov.

Čo budete potrebovať:

- drôtik priemer cca 0,5-0,6 mm,

- WindowArt farby

- korálky,

- fóliu neobsahujúcu PP,

- ostré špáradlo,

- zelenú kvetinovú pásku.

Pripravte si priehľadné dosky - dôležité je, aby fólia neobsahovala polypropylén - na niektorých doskách je už priamo značka - prečiarknuté dve písmená P.

Z drôtikov si pomocou fľaše od farieb vytvorte pravidelné očká. Samozrejme môžete tvarovať aj voľne v ruke, ale takto máte zaručené, že veľkostne budú všetky okvetné lístky rovnako veľké.

Z krúžkov vytvarujte tvar okvetného lístka. Dbajte najmä na to, aby sa tvar nedeformoval a drôtik vám pekne ležal na fólii. Zmotaný koniec zdvihnite smerom nahor.
Drôtené očká vyplňte farbou - môžete použiť jednu farbu alebo kombinovať viac farieb. Veľmi pekne vyzerá prelínanie farieb, ktoré vytvoríte v čerstvej farbe pomocou špáradla. Do mokrej farby môžete ešte ďalej nasypať trblietky alebo drobné korálky - rokajl - záleží len na vašej fantázii.
Nechajte dôkladne zaschnúť - najlepšie do druhého dňa.
Zložte drôtiky s farbou z fólie a pomocou ostrého rezáka odstráňte prečnievajúce farbu (tj tú farbu, ktorá sa vám preliala cez kraj drôtika). Z drôtikov a koraliek si vytvorte peľové tyčinky.
Zkompletujte kytičku a stiahnite drôtikom.
zlupovacia farba, nápady na zlupovacie farby Spodok kytičky začistite pomocou zelenej kvetinové pásky, ktorá je zároveň samolepiaca, takže nie je potrebné pridávať žiadne ďalšie lepidlo. Stačí len pevne omotávať a pritlačiť.
TIP: Rovnakým spôsobom si môžete vyrobiť motýľa, náušnice alebo prívesok. Výhodou okenných farieb je, že aj po zaschnutí zostávajú pružné, a preto je možné hotové vyplnené očká rôzne tvarovať.

zdroj: www.brydova.cz

Prihlásenie