Obšité Rivoli Swarovski

Obšité Rivoli Swarovski

Obšité Rivoli Swarovski

 

Krásný efekt vytvoria perleťové dvoudierkové korálky SuperDuo na Rivoli Swarovski Elements. Korálky SuperDuo sú najprecíznejšie mačkané dvojdierkové korálky. Sú ideálne pre akékoľvek šitie, výsledek je vždy perfektne pravidelný a hladký.
Takto obšité Rivoli Swarovski Elements môžete použít na náušnice, prívesok či ako diel náramku. Využíť môžete široku ponuku farieb SuperDua a vytvoriť nespočetne veľa farebných kombinácií.


Materiál na jednu kytičku:

1 ks Rivoli Swarovski Elements 14mm 
24 ks SuperDuo 
rokajl či TOHO korálky veľkosti 11
vlásec
ihla

Pracovný postup:


1. Navlečte si vlasec cca 60 cm dlhý do ihly. Navlečte striedavo 1 SuperDuo (ďalej len "SD"), 1 rokajl. Celkom od každého 12       korálky (obr. 1). Konce zviažte, aby vznikol kruh. Ihlu vpichnite do hornej dierky najbližšieho SD, aby ste mohli pokračovať (obr. 2).
2. Navlečte 2 rokajly a vpichnite do hornej dierky SD. Takto pokračujte dokola. Po pridaní posledných dvoch rokajlov vpichnite       do SD a ešte raz následujúcimi dvoma rokajlami, aby vám niť vychádzala pred dalším SD (obr. 3).
3. Navlečte 1 SD a prevlečte dvoma rokajlami z predošlej rady. Takto pokračujte celu radu. Na konci rady ihlu prevlečte ešte         tiež SD a provlečte si ihlu novým pridaným SD a rovno vpichnite tiež  do hornej dierky. Teraz je ihla pripravená na dalšiu           radu (obr. 4).
4. Navlečte si 1 rokajl a vpichnite do hornej dierky vedľajších dvoch SD. Opäť navlečte rokajl a provlečte dalšími dvomi SD,           celkom pridáte 6 rokajlov (obr. 5 ). Vložte Rivoli Swarovski Elements a veľmi  utiahnite tak, aby vám rivolka nevypadla.             Môžete prevliecť vlásec ešte raz. Bude sa vám to lepšie uťahovať. (obr. 6)
5. Prevlečte si ihlu späť k miestu, kde susedia dve SD nad sebou a mezi nimi sú 2 rokajly, tak, aby vám vlásec vychádzal z           rokajlov. Navlečte 3 rokajly a provlečte dvoma rokajlami predošlej rady. Takto špičky urobítete okolo celého slniečka. (obr. 7

Pokiaľ by ste chceli obšívať Rivoli Swarovski Elements 12mm na náušnice, tak počet potrebných SuperDuo je 20ks, čiže v bode jedna navlečiete striedavo rokajl a SuperDuo od každého 10.

1

1. prva rada

2

2. stiahnutie do krúžku

3

3. pridanie dvoch rokajlov medzi SuperDuo.

4

4. pridanie druhej rady korálok SuperDuo

5

5. pridanie rokajlov medzi druhu radu SuperDuo

6

6. vloženie Rivoli Swarovski a stiahnutie do kytičky

7

7. vytvorenie špičiek kytičky z rokajlov

8

8. výsledný efekt zo zadnej strany

9

Možnosť využitia náušnice

 

 

Zdroj: www.top-koralky.cz

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie